Tanszéki terv 1 / dunai közösségek & titkos fövenyek

RECOVERY / Duna-parti közösségek
HELYSZÍN: Szob, illetve a Dunakanyar fövenyei
Tanszéki terv 1 /BMEEPUIT601

2021 lehet a Covid19 leküzdésének éve. A digitális magány után ismét találkozhatunk.
Ez az év sok tekintetben a felépülés lehetősége; a vírus a társadalom sok rétegét kikezdte, de talán a közösségeinket rombolta legerőteljesebben, melyeknek most elementáris szüksége van az újrakezdésre. Hogyan tudjuk ezt a felépülést elősegíteni?

Tervezőként közösségi terek fizikai kereteit álmodjuk aktív működésük reményében. A pandémia következtében sok esetben újra kell most fogalmaznunk elképzeléseinket.

• Mit tanultunk, mit tanulhatunk egy világjárvány tapasztalataiból?
  • Milyen hatással van a bezártság a közösségeinkre?
  • Miként vette át az internet a közösségi életünk tereit és hosszútávon hozzászokhatunk e?
  • Hogyan találkozhatunk akkor, amikor nem szabad?
  • Hogyan és miért hagyhatjuk el sűrűn lakott élettereinket?

Menjünk ki a Duna partra! Mutassunk olyan helyeket és helyzeteket, melyek segíthetik újjáépülésünket és izolált közösségeink rehabilitációját. Próbáljunk meg alkalmazkodni a Covid utáni világhoz a társasági élet valós fizikai színtereire helyezve a hangsúlyt. Mindezt úgy tegyük, hogy a felfedezett folyóparti helyszínek ne változzanak tucat turistalátványosságokká vagy szórakozóhelyekké, tartsák meg felfedezetlen varázsukat.

Legyen 2021 a közösségek újraszervezésének éve! Kezdjük magunkkal:

• Amint biztonságos lesz, személyessé tesszük az órákat.
  • Az alkalmak jó részét a Dunaparton tartjuk. Vendégeket hívunk.
  • Tábortüzet rakunk, beszélgetünk. Amint lehet félretesszük a számítógépet és skicceinkről, makettjeinkről beszélgetünk.
  • A félév végi leadás egy két napos evezős túra keretében lesz megtartva.

Ezt a közösségi tt1 félévet az Urbanisztika tanszékről Kádár Bálint, a KÉK elnöke, Kukucska Gergő, a Valyo alapító aktivistája és Balizs Dániel a tanszék tudományos munkatársa tartják nektek. A tervezés a DANUrB nemzetközi projekthez kapcsolódik.

A csoportot 18 főben maximalizáljuk, a végső névsor kiválasztása előtt előregisztráció szükséges!
Az előregisztráció után emailben vesszük fel a kapcsolatot veled, ekkor kell véglegesen eldöntened majd, hogy jelentkezel-e a Neptunban.

előregisztrációLink
hirdetményLink
további információk a tárgy moodle oldalán – hamarosan